Chceli by ste za 4 dni prejsť 4 krajiny? Máme pre vás výlet

Milujete cestovanie, ale nemôžete si z časového hľadiska dovoliť pridlhé výlety? Máme pre vás skvelý tip na poznávací zájazd. V rámci tohto dobrodružstvom nabitého programu uvidíte v 4 dňoch 4 nádherné krajiny. Tie upútajú nielen fantastickou prírodou, ale aj čarokrásnou atmosférou, živými mestami, milými ľuďmi... A mnohým ďalším. Poďte s nami na výlet a vyskúšajte zájazd plný zážitkov! Vďaka spomienkam, aké len tak niečo neprekoná, ho budete prežívať ešte aj u vás doma, po návrate. Kam sa teda počas 4 dní pozriete?

Prvá zastávka je Nemecko

Ako prvé navštívite nádherné a pútavé mestečko s dokonalou atmosférou. Jeho názov je Konstanz a obmývané je Boddamským jazerom. Ponúka krásne historické centrum mesta a prístav, ktorý naplní vaše zmysly. Pokračovaním tejto veľkej štvorcesty je švajčiarske mestečko Schaffhausen, ktorého susedom sú nádherné Rýnske vodopády. Ide o skutočné kolosy – sú totiž široké až 150 m a majú 21 m prevýšenie. Sú to najväčšie vodopády v Strednej Európe, preto na ich návštevu rozhodne tak ľahko nezabudnete!

nemecko

Švajčiarska nádhera na dosah ruky

Popoludní sa presuniete do romantického mestečka Montreux, ktoré leží na brehu Ženevského jazera. Svoje posledné dni tu prežil Freddie Mercury, preto tu má aj navždy umiestnenú sochu. Tá bude na vás počas voľných chvíľ na tomto mieste poctivo dozerať. A čo nasleduje po Švajčiarsku? Predsa nádherné a veľké Francúzsko!

Francúzske hory očaria každého

Chamonix – historické mestečko na úpätí vrchov vás privíta krásnou prírodou a atmosférou. Práve odtiaľto budete mať možnosť dosiahnuť najvyšší možný bod Európy, aký sa len dosiahnuť dá – Aiquille du Midi, ktorý sa nachádza vo výške až 3842 m. Malebný a slávny vrch Mont Blanc máte odtiaľto naozaj akoby na dotyk ruky. Ak si nepotrpíte na extrémne zážitky, skúsiť môžete aj výstup lanovkou na masív oproti Mont Blancu.

franczusko

Masív sa volá Le Brévent a z jeho výšky až 2525 m uvidíte skutočne detailnú krajinu a najmä Mont Blanc. Prostredníctvom ďalekohľadu môžete prežiť cestu, ktorú nastolili jeho prví dobyvatelia. Hneď po týchto zážitkoch budete mať možnosť odpočinúť si v Chamonix-e, kde sa budete môcť občerstviť a nakúpiť aj suveníry. Hneď potom cestujete ďalej, hurá do Ženevy!

Večerná atmosféra v Ženeve

Chceli by ste načerpať atmosféru večernej Ženevy? Na tomto nádhernom výlete ju načerpáte naozaj dosýta. Užijete si detaily nádherného pamätníka na reformáciu, ktorá sa v tomto meste udiala. Prejdete sa voňavým parčíkom a centrom celého historického centra. Uvidíte aj most Mont Blanc, ktorý svoje meno získal vďaka tomu, že v peknom počasí je ho v diaľke vidieť.

Posledný deň prinesie krásne výhľady

Údolie rieky Rhony vás povedie nádhernou scenériou, na ktorej uvidíte štvortisícové romanticky zasnežené vrcholy Álp. Krásnym doplnkom je pohľad na vinice a ovocné sady, ktoré ležia v povodí rieky. Samozrejme, treba sa aj zastaviť a ideálne v mestečku Sion. Hneď odtiaľ sa presuniete na Furkapass, čo je priesmyk vo výške až 2 tisíc metrov. Romantický pohľad z Belvederu sa tu naskytne na prameň rieky Rhony a zároveň vstup do ľadovca.

francuzsko

Poslednou krajinou, ktorá nám zostala na preskúmanie, je Lichtenštajnsko. Presuniete sa teda do jeho hlavného mesta Vadúz. Čas tu môžete využiť na nákup suvenírov a občerstvenia. Večer sa začne presun do našej domácej hrude – na Slovensko. Počas výletu budete bývať v pekných a útulných hoteloch. Čo poviete, užili by ste si takýto výlet? Nezáleží na tom, koho so sebou zoberiete, dokonalé a jedinečné zážitky máte v tomto zájazde v cene. Nezabúdajte, že cena tohto zájazdu je iba 169,- Eur. Prajeme šťastnú cestu!

Zájazd si môžete aktuálne objednať na http://cestovnakancelariadaka.sk/produkt/102