Turistický sprievodca po Iráne, krajine rozprávky Tisíc a jedna noc.

Ak hľadáte mimoriadne zážitky z cesty, choďte do Iránu. Napriek politickej propagande patrí Irán k najbezpečnejším krajinám Blízkeho východu. Irán je krajina, ktorá stále zachováva tajomné rozprávky rozprávok Tisíc a Jedna noc. Príroda ponúka neuveriteľné kontrasty od rozľahlých púští s oázami po večne zasnežené vrcholky hôr, hlboké lesy, čajové plantáže aj extrémne tropické ovzdušia Perzského zálivu.

Navštívte iránske mestá a nenechajte si ujsť rozľahlý teheránsky bazár, záhrady a mosty Isfahánu alebo Šíráz, poetické mesto ruží, u ktorého sa nachádzajú ohromujúce ruiny Persepolis - staroveké mesto, ktoré bývalo výstavnou metropolou Perzskej ríše. Nezabudnite ani na Jazd, pusté mesto fungujúce takmer 7000 rokov. Počet historických artefaktov v Iráne je taký veľký, že si vyberá aj najnáročnejších obdivovateľov minulosti. Prívrženci outdoorových aktivít tu nájdu veľa príležitostí na lyžovanie, turistiku alebo cykloturistiku. Vašu pozornosť nemožno minúť iránske šperky, umelecké predmety a suveníry, z ktorých najcennejšie sú koberce.

iran sprievodca

Všetko čo potrebujete vedieť

Aktualizované vydanie Bradtského sprievodcu pre Irán, Bradt, je kvalitným sprievodcom, ktorý zahŕňa všetko, čo potrebujete na ceste do tejto krajiny. Kniha obsahuje praktické pokyny pre cestu a podrobnosti o histórii, geografii, prírode a politickej situácii Iránu. Samotná príručka je venovaná samotnému sprievodcovi - má desať kapitol, ktoré sa pohybujú z imaginárneho centra, hlavného mesta Teheránu, do čoraz vzdialenejších provincií. Posledné prílohy obsahujú užitočné frázy v jazykoch farsí a glosár. Sprievodca obsahuje farebný úvod a jasné mapy.

Vydané 23. 8. 2017 Brožovaná brožúra, 376 strán + 16 strán prílohy Pôvodný názov: Iran: The Bradt Travel Guide Preložil Robi Mahel Ukážka: https://issuu.com/nakladatelstvijota/docs/iran