Provensalsko a Azurové pobrežie

Nový celofarebný sprievodca malebným levanduľovým krajom. Provensalsko a Azúrové pobrežie sú dva susedné regióny francúzskeho juhovýchodu, ktoré patria k najbohatším krajom Francúzska. Celá oblasť je až neuveriteľne malebná.

Rozvaliny z čias starých Rimanov, ospalé starosvetské dediny aj dôstojné stredoveké mestá a kláštory sú rozosiate medzi levanduľovými poľami tak pôvabne, že cesta po Provensalsku môže znamenať skoro nekonečnú sériu fotografovania. Ak podnikáte pešiu či cyklistickú výpravu z Álp smerom k pobrežiu, určite zažijete čarovný moment, kedy sa po ceste z hôr objavia prvé cyprusy, začujete cikády a vzduchom zavoňajú levandule a divoký tymián: práve táto neopakovateľná atmosféra inšpirovala slávnych maliarov, akými boli Cézanne, Van Gogh alebo Picasso, ktorí zase na oplátku preslávili Provensalsko. Krajinu lemuje jedna z najznámejších rekreačných oblastí Stredozemného mora, Francúzska riviéra, známa tiež ako Azúrové pobrežie. V kontraste s pokojnou krajinou si tu môžete užiť rušné pobrežné mestá, medzi nimi najmä Nice s krásnymi plážami, Cannes známe filmovým festivalom a tiež Marseille, najstaršie francúzske mesto s najväčším prístavom celého Stredomoria.

provence Vychádza 15. 2. 2017, EAN: 9788075651006 brožovaná väzba, 440 strán, celofarebné prevedenie, bežná cena: 548 Sk Originálny názov: The Rough Guide to Provence & Cote d'Azur Preložil: Jan Sládek Ukážka: https://issuu.com/nakladatelstvijota/docs/provence_a_azurove_pobrezi