Overland - festival autonomádov

Túžba cestovať! Dve slová, ktoré pre každého znamenajú niečo iné. Pre niekoho lietadlo a 5*hotel v rezorte, pre iného ruksak na chrbte a vlastné nohy. No pre mnohých sa s cestovaním jednoznačne spájajú kolesá. Takýchto menej aj viac šialených ľudí stále pribúda. Mladí zahadzujú strach, pohodlie a vyrážajú zažiť niečo skutočné. Vydávajú sa do vzdialených končín spôsobom, pri ktorom sa musia spoliehať len sami na seba. Zázemie im poskytuje dopravný prostriedok, od bicykla až po kamión. A cieľ? Ten je pre každého iný – pre niekoho spoznávanie kultúr, krajín, pre iného diaľka, priateľstvá, ale hlavne – dobrodružstvo.

Práve kvôli potrebe spájať túto, stále viac sa rozrastajúcu, komunitu nadšencov cestovania na kolesách vznikol festival Overland. Našim cieľom je, aby sme sa spoznali a vytvorili veľkú autonomádsku rodinu. Už po prvom ročníku začali vznikať nové odvážne cestovateľské projekty. Ľudia si vymieňajú skúsenosti, informácie o málo známych destináciách, požičiavajú si mapy, bedekre, či inú expedičnú výbavu; navzájom si fandia, podporujú sa a pomáhajú si. Druhý ročník festivalu vypukne už čoskoro, presne 12.-14.5.2017 v autokempe Slnečné skaly pri Rajeckých Tepliciach. Návštevníci sa môžu tešiť na množstvo zábavných súťaží a užitočných workshopov, a opäť aj prehliadku originálnych automobilov, ktoré si ich majitelia vyskladali podľa svojich snov a predstáv. No samozrejme prídu (snáď po vlastných) aj autá, ktoré už na prvý pohľad kričia „som kuriozita“, a „šroty“, ktoré všetci odpísali a nikto neverí, že dokážu zdolať niekoľko tisíc kilometrov. Ale všetky tieto dvoj-, troj-, štvor- a viac- kolesové približovadlá majú niečo spoločné...pre svoju posádku sú srdcovou záležitosťou. Kemp bude plný nerozlučných a niekedy aj mierne bizarných zoskupení ľudí a strojov, ktoré sa na cestách necestách navzájom ochraňujú.

overland

A po skvelom dni sa každý môže tešiť na večerné cestovateľské prezentácie, pri ktorých od napätia až dvíha z karimatky. Tento rok máme skutočne bohatý a rôznorodý program prezentácií:

PIATOK 12.05.2017

 • 19:00 Pohľadnice z ciest – Na jawách cez Pamir
 • 19:30 Za horizont – Útrapy aj slasti cestovania na motorkách
 • 20:00 Vista travellers – Príhody a skúsenosti autonomádov-začiatočníkov
 • 20:30  Motonomadi.cz – Islandem...zemí živlú
 • 21:00  Bronco namiesto hotela – Šialená sibírska svadobná cesta

SOBOTA 13.05.2017

 • 18:00 Škoda 100 na cestách – Dokola kilem!
 • 18:30 Milada Izakovičová – Cyklisti na okraji spoločnosti
 • 19:00 Vlado z grupy Za horizont – S deckama za babku - zážitky za milion
 • 19:30 LADA Svetom – MongoLADA 2016
 • 20:15 NEWZEALANDROVER – Nový Zéland v Land Roveru
 • 21:00 Vojta Wertich – Aviou Amerikou

overland

Nakukni celý tohtoročný program a fotky z minulého ročníka v galérii. Už začínaš rozmýšľať, že prísť o takúto super akciu by bola škoda? Správne!! Tak už neváhaj, krúžkuj termín v kalendári, štartuj hoc aj metlu a staň sa súčasťou tejto bláznivo dokonalej rodiny. Na všetkých sa moc tešíme.

Viac info o akcii na www.facebook.com/events/1319531221459816/