Nový celofarebný sprievodca Bali & Lombok

Nový celofarebný sprievodca po čarovných ostrovoch Bali a Lombok. Ostrovy Bali a Lombok sú perlami Indonézie. Bali patrí so svojou unikátnou zmesou tropickej prírody, bielych pláží, tyrkysového mora a hinduistickej kultúry k najobľúbenejším destináciám sveta.

Okrem špičkových podmienok na surfovanie a potápanie nájdete na Bali bohatý duchovný život a takmer raj na zemi, počnúc luxusnými hotelmi so záhradnými kúpeľňami a jazierkami, reštauráciami, mäkkými lehátkami na plážach a končiac až robinsonovsky romantickými chatrčami na pobreží, akoby odrezanými od civilizácie. Vôňami exotických kadidiel, pestrofarebnými božstvami vyzerajúcimi takmer z každého okna, tanečnými rituálmi, liečiteľstvom a tradičnými masážami sa Bali podobá rajskému ostrovu zabudnutia: ľahko tu stratíte, ale tiež znovu nájdete celú dušu i telesné zdravie.

Lombok

Tichší a menej známy sused Bali, je postavený na moslimských tradíciách. Jeho kultúra a umenie preto nie sú tak okázalé a ani turistická infraštruktúra tu zatiaľ nedosiahla rozmerov Bali. Ostrov Lombok však ovplýva množstvom nezničenej prírody a ponúka neopakovateľné zážitky pri poznávaní života domorodých Sasakov aj pri objavovaní podmorských krás. ► Celofarebné mapy obsahujú väčšie množstvo informácií v jasnejšie, pre užívateľov pohodlnejšej podobe. ► Zjednodušená štruktúra sprievodcov pomôže čitateľom rýchlejšie sa zorientovať. ► Itineráre sprievodcov obsahujú niekoľko odporúčaných trás pre výlety, vyznačených aj v mapovej prílohe. ► Sprievodcovia Rough Guides obsahujú zoznamy ubytovacích a stravovacích zariadení s adresami, aktuálnymi kontaktnými údajmi, otváracími hodinami aj cenami. Nechýba stručné hodnotenie. V sprievodcoch nájdete zvýraznené osobné tipy a odporúčania autora.