Gruzínsko - Turistický sprievodca po krajine lesov, hôr a dobrého vína

Gruzínsko je neveľká Zakaukazská krajina, ležiaca na rozhraní juhovýchodnej Európy a juhozápadnej Ázie pri východnom okraji Čierneho mora. Láka nedotknutou krajinou hôr, lesov a skalných miest, ale aj svojou históriou, prastarými kláštormi a skvelým vínom. Zažijete tu horúce subtropické leto, jesene oplývajúce úrodou aj večnú zimu najvyššie položených oblastí. Gruzínsko ponúka nepreberné množstvo outdoorových aktivít od surfovania v mori až po lyžovanie v horách.

Obzvlášť dobrodružné povahy sa môžu vydať na Kaukaz a vystúpiť na niektorý z jeho najvyšších vrcholkov, a ak hľadáte miesto, kde si môžete osamelo užívať divokú krásu prírody, nemal by vám uniknúť národný park Lagodechi. Horskú prírodu môžete spoznávať aj vo Svanetii, ktorá je vďaka úchvatným pozostatkom stredovekých dedín zapísaná na zozname UNESCO. Po návrate z hôr určite radi strávite niekoľko dní u príjemne teplého a čistého mora. Za zábavou potom môžete vyraziť do hlavného mesta Tbilisi, ktoré množstvom kaviarní, vinoték a odľahlých barov patrí k jedným z najzaujímavejších miest pre rušný nočný život.

gruzinsko sprievodca

Základné informácie

Sprievodca po Gruzínsku od vydavateľstva Bradt je unikátnou cestovnou príručkou po tejto neveľkej Zakavkazkej krajine. Je rozdelený do jedenástich kapitol. Po prvých dvoch, v ktorých nájdeme základné informácie, nasleduje deväť miestopisných kapitol, postupujúcich smerom z východu na západ. Východiskovým bodom, ku ktorému sa celý sprievodca viaže, je hlavné mesto Tbilisi. Desiata a jedenásta kapitola sa vracia na východ - tu sa dozviete to najpodstatnejšie o provinciách Kachetie a Kvemo Kartli. Sprievodca obsahuje úvodnú farebnú časť s mapou a jednotlivé kapitoly sú doplnené prehľadnými mapkami a plánikmi oblastí. Kniha je zostavená veľmi účelne, zaujme nielen množstvom informácií, ale aj čitateľnosťou. Prirodzený, často vtipný štýl, ktorým je popisovaný život v Gruzínsku, vyčerpávajúci miestopis aj prehľadná forma hodnotenia hotelov a služieb robia z tohto sprievodcu príjemnú príručku pre každého.

Vychádza 10. 5. 2017, EAN: 9788075651488 brožovaná väzba, 368 strán + 16 strán prílohy, bežná cena: 498 Kč Originálny názov: Georgia: The Bradt Travel Guide Preložil: Jan Moláček Ukážka: https://issuu.com/nakladatelstvijota/docs/gruzie