Transylvánia: 5 naj vecí, ktoré môžete vidieť v tejto nádhernej časti Rumunska

Transylvánia, srdce Rumunska, ktoré je bezpodmienečne spojené s  krvilačným Drakulom. Málo ľudí však vie, že táto oblasť je skutočným skrytým prírodným a historickým pokladom a  svojim návštevníkom ponúka nezabudnuteľné zážitky. Pozrite sa spoločne s  nami na miesta, ktoré v  tajuplnej a  nádhernej Transylvánii rozhodne musíte vidieť.

Hrad Peles

Hrad Peles, ktorý je považovaný za vzdialeného príbuzneho svetoznámeho nemeckého hradu Neuschwanstein, je bezpodmienečne jedným z  najkrajších hradov v  Európe. Pôvodne slúžil ako letné sídlo za vlády rumunského kráľa Karola I. a  dnes svojim návštevníkom ponúka veľkolepé výhľady. Hrad a  jeho okolie sú pravidelne otvorené pre turistov, ktorí chcú obdivovať novorenesančnú architektúru, gotické sochy a  nedotknuté nádvoria. Hrad Peles sa nachádza len 20 minút chôdze cez nádherný les od mestečka Sinaia. Okrem prehliadky hradu budete mať možnosť vychutnať si relax v  krásnej prírodnej scenérii, ktorú Peles ponúka.
Peles, Rumunsko

Sighisoara – rodisko Drakulu

Jedným z  miest, ktoré v  Transylvánii rozhodne stoja za návštevu, je Sighisoara, ktorá leží cca 2 hodiny autom severovýchodne od väčšieho mesta Brašov.  Toto mesto navštevuje množstvo turistov pretože je rodiskom Vlada Tepesa /známeho ako predloha pre Drakulu/ a  taktiež svetovým dedičstvom UNESCO. Sighisoara je jedným z  najzachovalejších stredovekých miest v  Európe a  so svojimi deviatimi vežami, kľukatými dláždenými uličkami, meštianskymi domami a  zdobenými kostolmi svojim návštevníkom má čo ponúknuť. Medzi najzaujímavejšie miesta patrí dom Vlada, kostol na kopci, benátsky dom z  13. storočia a  dominikánsky kláštor. Návšteva tohto mesta je ako vrátenie sa v  čase, a  preto by ste ho pri výlete do Transylvánie rozhodne nemali vynechať. 
Sighisoara

Hrad Bran

V  blízkosti spomínaného Brašova, ktorý leží asi 170km od hlavného mesta Bukurešť, sa nachádza hrad Bran. Tento hrad je údajne jediným hradom v  Transylvánii, ktorý sa v  skutočnosti hodí na popis Drakulovho hradu. Toto unikátne miesto môžete navštíviť 365 dní v  roku len za 6 eur (študenti a  dôchodcovia majú zľavu). Pri návšteve tohto hradu zažijete chuť nedávno zrekonštruovanej budovy, kde budete svedkom hudobných festivalov, hudobných sprievodov či potravinárskych veľtrhov, a ktorú každoročne navštevuje pol milióna ľudí. K  dispozícii je taktiež sklenený výťah, ktorý vám umožní zažiť „Drakulovu únikovú cestu“. V skutočnosti však vraj Drakula na tomto hrade nikdy nebol.
Hrad Bran

Pevnosť Rasnov

Na skalnatom kopci v  Karpatoch, iba 15km od Brašova, nájdete pevnosť Rasnov. Táto pevnosť neslúžila len ako obrana, ale taktiež ako útočisko počas celej svojej histórie. Podobá sa na malú opevnenú dedinu s  domami, školami a  kaplnkami. Pri návšteve tejto pevnosti sa vám naskytne nezabudnuteľný výhľad na priľahlé údolie a  taktiež budete mať možnosť zakúpiť si tam suveníry.
Pevnosť Rasnov

Transfăgărășan Highway

Ak do Rumunska pocestujete autom a  ste milovníkom dobrodružstva, potom sa rozhodne vyberte na cestu Transfăgărășan alebo inak povedané na Štátnu cestu 7C /Transfagarašská magistrála/. Je to jedna z  najvyššie položených ciest v  Rumunsku a  na jej trase nájdete samé zákruty vedúce cez Karpaty. Okrem toho sa na tejto ceste nachádza aj najdlhší rumunský tunel. Cesta začína v meste Bascov, vedie cez mesto Curtea de Argeş, končí v meste Cârţişoara a jej celková dĺžka je 90km.
Pevnosť Rasnov