V Prahe navštívte Múzeum Karla Zemana

Či už ste kinematografický fajnšmeker alebo nie, určite neprehliadnite pri návšteve Prahy - Múzeum Karla Zemana. Ide o skvelý zážitok pre akéhokoľvek návštevníka. Múzeum Karla Zemana predstavuje celoživotné diela známeho a uznávaného režiséra, ktorý preslávil českú kinematografiu 20. storočia.

Karel Zeman bol milovníkom animácie a divadelných bábok, čo sa odzrkadlilo aj na jeho tvorbe. Prvý film Vianočný sen je o veselých kúskoch handrového panáčika, ktorý ožil v štedrovečernom sne malého dievčatka.
 
Cesta do praveku bola jednoznačne tvorcovým najväčším dielom. Ide o fantasticko-dobrodružný film, ktorý ukazuje prehistorické štádia vzniku Zeme, fauny a flóry. Nález pravekej skameneliny je pre štyroch zvedavých chlapcov výzvou k výpravám do minulosti. Ide o prvý film kombinujúci hranú, animovanú a bábkovú zložku. Svetovú slávu mu však priniesol až film Vynález skazy, pričom múzeum disponuje množstvom pekných rekvizít z filmu.

Expozície v múzeu sú venované trom filmom

Cesta do praveku, Vynález skazy a Barón Prášil. Múzeum je unikátne svojím hravým prístupom je vhodné pre rodiny s deťmi a umožňuje zapojiť a vyskúšať si na vlastných fotoaparátoch trikové postupy, ktoré Karel Zeman využíval vo svojej tvorbe.
 
Múzeum je koncipované tak, aby sme sa mohli prejsť priamo medzi kulisami z filmov, napríklad vzniesť sa na lietajúcom stroji, prejsť sa po mesiaci Baróna Prášila alebo ovládať známu ponorku z Vynálezu skazy.

Treba spomenúť workshopy, ktoré spríjemnia atmosféru návštevy každej vekovej kategórie. Môžete sa zoznámiť s klasickou plôškovou metódou natáčania alebo s animáciou s bábkami v priestorovej scéne. Veselým zážitkom je aj natočenie si vlastného krátkeho filmu s vlastnou kresbou alebo bábkou.

Aby ste si užili atmosféru naplno môžete spojiť návštevu múzea s plavbou loďou po Čertovici a Vltave, ktorá dokonale uzavrie vaše očakávanie z tohto miesta.
všetky potrebné informácie o aktuálnych podujatiach nájdete na: https://muzeumkarlazemana.cz/