Ideálne podmienky pre jesenických 24 hodín na bežkách

Výzvou pre desiatky amatérskych bežkárov a vytrvalcov je už ôsmy ročník Jesenickej 24 hodinovky. Tento rok panujú na hrebeňoch hôr skvelé podmienky, pretekárov teda čakajú hlboké zážitky z mrazivej noci, stanovanie v závejoch, ale predovšetkým ohromná radosť z prekonania seba samého v cieli.

Zúčastniť sa môžu sólo jazdci alebo tímy dvoch až piatich pretekárov. Aj keď platí heslo: ,,Nie je dôležité zvíťaziť, ale vydržať do konca!", overenou pravdou tiež je, že ,,Kto spí, nezvíťazí!". Tohtoročný ročník prebehne cez víkend 7.-8. marca pri horskom hoteli Lúč na pomedzí Jeseníkov a Kralického Sněžníku. Na štart sa môžu postaviť jednotlivci alebo štafety. Sólo kategória je skutočnou výzvou - traťový rekord z roku 2013 má hodnotu 309,8 km! Tímy môžu byť dvoj až päťčlenné, závodu sa teda môže zúčastniť prakticky každý aj bez veľkého tréningu. V priebehu pretekov sa potom pretekári v tímoch môžu ľubovoľne striedať, pričom maximálna dĺžka pauzy, kedy na trati nie je žiadny člen tímu, je 30 minút. Striedanie prebieha len vo vyhradenom priestore štartu/cieľa. Sólo pretekári si môžu urobiť ľubovoľný počet prestávok, najdlhšie však môžu odpočívať 6 hodín v kuse. Ako už bolo praxou mnohokrát dokázané, je ďaleko výhodnejšie odpočívať až po pretekoch než sa pripravovať o kilometre v jeho priebehu.

Ako sa prihlásiť?

Do závodu je možné sa zaregistrovať buď odoslaním internetovej prihlášky alebo na mieste pred štartom. Pretože kapacita trati aj nás organizátorov je limitovaná, vrelo odporúčame sa do závodu prihlásiť s predstihom. Štartovné je pre každého účastníka pretekov registrovaného do 3. marca stanovené vo výške 300 Sk, pri neskoršej registrácii, prípadne až na mieste, činí 350 Sk.

Ako závod prežiť?

Pre nováčikov bez skúseností s 24 hodinovou zimnou akciou majú organizátori pripravený obsiahly súpis odporúčaní a postrehov, aby pre nich účasť bola skutočne vzrušujúcim zážitkom bez zbytočného stresu. Všetky ďalšie informácie o závode sú publikované na www.jesenicka24.cz