Najlacnejšie ázijské destinácie

Ázia bola vždy hlavnou destináciou pre študentov počas prázdnin alebo v čase voľna a dobrodruhov zase láka vďaka kultúre a lacnému životnému štýlu. Mestá ako Bangkok, či Hanoj sú už dlho uznávané ako mestá, kde peniaze preťahujú svoju hodnotu a taktiež sa zdá, že v dnešnej dobe môžu turisti cestovať viac a minúť menej. V celej Ázii máte šancu aj za málo peňazí dostať celkom dobrý štandard, takže je skutočne jednoduché a lacné vychutnať si poriadne ázijské dobrodružstvo!

Prinášame Vám preto zopár tipov na tie lacnejšie destinácie Ázie, kde prežijete nezabudnuteľné momenty za nízke ceny.

Sihanoukville, Kambodža

Pre skutočne lacný pobyt môžete celý deň ležať na pláži a jesť iba pouličné jedlo. Zatiaľ čo táto vidina je pre niektorých ľudí snom z raja, vykonávanie aktivít taktiež Vašej peňaženke veľmi neublíži. Mnoho penziónov ponúka výlety loďou na okolité ostrovy za menej ako 20€ alebo si taktiež môžete prenajať akýkoľvek druh lode za rovnako lacnú cenu. Odpoveďou na požadované dobrodružstvo môže byť 4x4 exkurzia alebo sa môžete naučiť surfovať a relaxovať s pohárom lacného piva v ruke a krásnym západom Slnka.

Bagan, Mjanmarsko

Preplnený svätyňami a pagodami ale aj turistami – Bagan prakticky prichádza s jednoduchým itinerárom. Nemusíte sa hneď prelaknúť, že v takto komerčnej oblasti sa nedá vyžiť aj lacno. Prenajatie si bicykla na preskúmanie svätyňami posiatej krajiny je najlacnejší spôsob, ako stráviť deň. A najlepšie je vyraziť hneď skoro ráno, keď nie je horúčava a komerční turisti ešte spia :) Tento spôsob vám tak  vykompenzuje 300€ potrebných na videnie východu Slnka v teplovzdušnom balóne, ktorý lieta nad Baganom. Ďalší spôsob pre videnie pamiatok je koňmi ťahaný voz, ktorý celkovo stojí okolo 20€. Rovnako ako takmer v celej Ázii, jedlo a nápoje sú veľmi lacné. Tu treba dodať, že turisticky menej navštevované časti Mjanmarska sú samozrejme ešte lacnejšie. No Bagan je skutočne veľmi zaujímavý a ak ste už v tejto krajine, mali by ste ho navštíviť. 

Sapa, Vietnam

Vietnam ako celok je rajom pre úsporu peňazí. Objednanie si možno najlacnejšieho piva v Ázii – Hoi bia – predstavuje väčšie úsilie, ako samotné platenie. V meste Sapa si môžete na celý deň prenajať motorku za cca 5€ a vykonať tak prieskum okolia. Sapa je taktiež ideálnym miestom pre krásnu scenériu. Prenajmite si spomínanú motorku a nájdite Strieborný vodopád, jeden z mnohých trhov alebo okolité dediny. Návštevou v zime si náklady ešte znížite pretože vstupné víza sú počas zimy lacnejšie ako v lete.

Vientiane, Laos

Laoské hlavné mesto sa viac podobá na ospalé mestečko na brehu rieky ako na politické centrum krajiny – to však mestu len pridáva jeho čaro. Po hlavnom meste môžete prevažne chodiť alebo ho ľahko prejsť s lacno prenajatým bicyklom. Na rozdiel od turistami nabitého mesta Vang Vieng, laoské hlavné mesto nemá tak celkom turistami nafúknuté ceny. Hoci, ani turistami a backpackermi obľúbené Vang Vieng nie je vôbec drahé :)  V skutočnosti - deň potulovania sa, výborné jedlo a pár pív dole pri rieke by Vás malo vyjsť sotva pár eur. Vzrušenie a dobrodružstvo pri pobyte vo Vientiane asi nezažijete, ale pokiaľ je to tak lacné, prečo by ste tam nezašli?

Pokhara, Nepál

Ako útočisko pre turistov s batohom – Pokhara má obrovskú škálu rozpočtu. Od strednej triedy až po možnosti drahých hotelov. Množstvo vonkajších aktivít je tiež možné prispôsobiť nákladovo efektívnemu pobytu. Mesto veľmi nevyniká v možnostiach putovania a túr, ale je tam množstvo ďalších možností pre poriadne dobrodružstvo. Môžete pádlovať do stredu jazera Phewa, sledovať východ Slnka z vrcholu kopca Sarangkot alebo vidieť úžasný vodopád Davi’s Fall. Pouličné jedlo stojí iba zopár drobných a bohatšia večera Vás vyjde na cca 4€.