Indické Himaláje krížom krážom na motorkách Royal Enfield

Zažite jazdu na najvyššie položených cestách a horských priesmykoch sveta, užite si krásne výhľady, obdivujte studené piesočné púšte, himalájske končiare večne pokryté snehom alebo rozľahlé a priezračné jazera. To všetko zo sedla motorky. Súčasťou výletu je aj dobročinná akcia, pričom si opäť vyberieme jednu z miestnych škôl a prinesieme deťom darčeky v podobe učebných pomôcok. Cestovanie sú predovšetkým zážitky a nesmieme pritom zabúdať ani na tých chudobnejších. 
india bike trip

Motorbike Trip júl / august 2019

Dych vyrážajúci výlet , pri ktorom sa na pár dní stratíme v mravenisku najľudnatejšej krajiny sveta. Po prílete do Dilli nás čaká únik od civilizácie. Presunieme sa do mesta Manali, kde osedláme kultové motorky Royal Enfield a vydáme sa na cca. 1200km púť indickou časťou Himalájí. 

Deň 01

Odlet z Viedne ( Budapešť ) smer Dillí.
 

Deň 02  Dillí

Prílet a transfer do hotela. Zvyšok dňa strávime v tomto rušnom meste.
 
Delhi
 
Delhi

Deň 03  Dillí - Srinagar

Po raňajkách odlet smer Srinagar. Po 1,5 hodine pristaneme v meste Srinagar. Ubytujeme sa a oddýchneme v tomto príjemnom meste, preslávené jazerami s plávajúcimi domami. 
 
Srinagar
 

Deň 04  Srinagar

Tento deň bude zameraný na výuku a tréning jazdy na motorkách Royal Enfield. V rámci tréningu si spravíme okruh okolo mestečka Srinagar.
 
Roadtrip India
 
Srinagar , Dal lake

Deň 05 : Srinagar - Sonmarg ( 70km )

Po raňajkách sa vydáme spoločne na našu prvú jazdu smer Sonmarg. Čaká nás veľmi zaujímavá cesta. Cestou budeme stretať mnohých motorkárov a viacero dediniek s milými ľuďmi. Prenocujeme v mestečku Sonmarg.
 
Sonmarg
 
Sonmarg

Deň 06 : Sonmarg - Kargil ( 130km )

Po raňajkách sa vydáme spoločne smer Kargil. Dnes to bude 130km jazda cez priesmyky Sonmarg a Zozila. Táto jazda vás zavedie do prvých oblastí Ladakhu, surrealistickej krajiny s obrovskými a čarovnými strmými horami.Zastavíme sa v Kargile u vojenského pamätníka. Prenocovanie v mestečku Kargil.
 
Kargil
 
India bike trip

Deň 07 : Kargil – Leh ( 211km )

Dnešný deň nás čaká jazda do mestečka Leh. Prejdeme cez priesmyk Fotu La, následne Namki La, okolo kláštorov v oblasti Lamayuru a prejdeme " Moonland ", tzv. mesačná krajina.
 
Moonland
 
Roadtrip India
 

Deň 08 : Leh (voľný deň)

Po dňoch jazdenia budeme objavovať mesto Leh po vlastných. V mestečko Leh objavíme viacero moslimských ako aj budhistických chrámov.
Počas dňa budú naše motocykle skontrolované v servise a pripravené na ďalšie objavné dni.
 

Deň 09 : Leh – Pangong Lake (149km)

Po raňajkách vyrazíme smer jazero Pangong. Cestou zdoláme viacero priesmykov, kým sa dostaneme k najväčšiemu poloslanému jazeru v Azii. Tu prenocujeme u domácich, ktorí sú veľmi srdeční a pohostinní.
 
Roadtrip India
 
india bike trip

Deň 10 : Pangong Lake – Leh (149km)

Po raňajkách vyrazíme späť do mestečka Leh. Bude to kľudná cesta, následne si v meste Leh pozrieme stupu Shanti a mesto Changspa, údolie Indus a Zanskar. Tento kľudný deň zakončíme komfortným ubytovaním.
 

Deň 11 : Leh - Khardong La – Nubra Valley (125km)

Po raňajkách sa vyberieme cez najvyššie položený priesmyk Khardong-la , ktorý je vo výške 5600m do Nubra Valley. Budeme prechádzať územím Sumoor a cestou uvidíme aj kláštor Samstaling. Prenocovanie v kempe.
 
Roadtrip India
india bike trip

Deň 12 : Nubra Valley - Khardong La – Leh (125km)

Ráno navštívime Hundar a piesočné duny, kde si môžete užiť krátky výlet na dvojhrbých ťavách ( platí sa na mieste ). Následne pokračujeme smer Leh. Prenocovanie v hoteli.
 
Roadtrip India

Deň 13 : Leh

Po náročnom výlete si užívame zaslúžený odpočinok, pripravíme sa na odlet a strávime poslednú noc v Ladakhu.
 
Leh

Deň 14 : Leh – Dillí (let)

Po raňajkách sa presunieme na letisko, z ktorého sa vnútroštátnou leteckou dopravou prepravíme do Dillí

Deň 15 : Odlet

Odchod na letisko a odlet domov.

Termín: júl / august 2020

Predpokladané náklady na výlet: 1745€ +  ( 500€ - 600€ letenka dľa ponuky )

Pri počte 16 ľudí (dve samostatné skupiny po 8 s vlastným sprievodcom)

V predpokladaných nákladoch je zarátané:

2x vnútroštátny let Dillí - Srinagar, Leh - Dillí, Ubytovanie v hoteloch, resp.v stanových táboroch počas celého tripu, prenájom motocyklu typ Royal Enfield 350,500ccm, Raňajky a večere počas mototripu ,v Dillí s raňajkami, čaj , fľaša vody na deň, Transfer na a z letiska, anglicky hovoriaci sprievodca počas jazdy jazdiaci na motorke , mechanik. Zacvičenie na jazdu na motocykli v Srinagar , Všetky povinné povolenia ,  helma , sprievodné vozidlo s batožinou čo pôjde s nami, box prvej pomoci a kyslíková bomba.

V cene nie je zarátané: Poistenie, Vízum, vstupy do pamiatok, pohonné hmoty svojho motocykla, ostatné výdavky osobnej potreby, prepitné. Opravy škôd spôsobených jazdcom, kaucia za motocykel vo výške cca. 150€
 
► Ak chcete s nami vyraziť na motorkách do indického Ladakhu, píšte nám na [email protected] alebo do správy na facebook Dobrodruh.sk a samozrejme môžte aj osobne v našej klubovni Dobrodruh, kde dáme kávu alebo pivo a pokecáme face to face :)
  • výlet je pod záštitou Občianske združenie Dobrodruh.sk