India, kráska plná kontrastov

Má ľadové štíty, tropický prales aj horúce púšte. Pompézne paláce, prepychové vily aj žobrákov umierajúcich na ulici. Indiu možno buď milovať alebo nenávidieť! Láska však víťazí! Medzi dvoma extrémami - láska alebo nenávisť...?

Pekná "dvadsiatka"

Do Indie jazdím už 20 rokov. Zamiloval som sa tu doživotne, bola to láska na prvý pohľad! Moja staronová milenka za tie drahé letenky alebo aj dlhé cesty po zemi stojí. Je zakaždým iná, unikátna! Nemá vo svete pre mňa konkurenciu! Oplýva múdrosťou i vzletnou krásou. Aj ona má rôzne rozmary a želania, zažehná ich však veľkorysou toleranciou. Emócie sa v nej prelievajú rovnako ako farby. Južanskú horúčavu nahrádza mrazivá odmeranosť drsnej severnej atmosféry hôr.

Indické "erotično"

Zbožňujem jej zmyselné vlhké pery ako vody Šrínagaru. V erotickej predstavivosti sa zobrazilo zmyselné Kadžuraho. Priťahuje omamnými vôňami ako voňané Varanasi. Sála z nej rozkoš jazera čoby nektáru zo Zlatého chrámu v Amritsare. Vie byť rozpálenou milenkou horúcich púští v Radžastáne, inokedy je chladná ako zasnežené hrebene Himalájí. Vášne v nej pulzujú ako moslimské trhovisko. Z vlasov steká posvätná rieka Ganga. Potrpia si na hygienu, každé ráno zmáča farebné Cadore na kúpacích ghatoch. Prezlieka sa do sárí pestrých farieb premenlivého spektra. Fascinovane pozerám na namotávanie metrov látky okolo útlych bokov. Silnejší zážitok je ten dlhý pruh sárí odvíjať... Božskú siluetu rámuje samo nebo. Boky obmýva more, ťahajú sa o ňu hneď tri oceány. Hoci nadelila svetu toľko náboženstiev, stále sa v nej rodia nové a nové. Každý pôrod je bolestivý, uznáva odlišné duchovno. Rešpektuje hinduizmus, budhizmus... India, livingstoneVo svojej zamilovanosti nie som sám, výstredná láska má aj ďalších obdivovateľov. Nevnímam konkurenciu, môžeme ju ochutnávať všetci naraz... 20 rokov. To je vek solídne urastenej krásavice. India - tá mladá kráska - pomaly vyspieva a pekne sa tvaruje. Príďte si ju pozrieť! Spoznáte, ako sa k vám bude chovať... Spoznajte Indiu na vlastnej koži so všetkými jej farbami, ľuďmi i vôňami. CK LIVINGSTONE vám ukáže najzaujímavejšie miesta po osvedčených trasách. Odporúčame napríklad:

• Južná India + Andamany: http://www.livingstone.cz/zajezdy/katalog/detail/jizni-indie-andamany/ • To najlepšie z Indie: http://www.livingstone.cz/zajezdy/katalog/detail/indie_letecky/