COW RACES - kravské závody v Západnej Sumatre

Ak vyhľadávate nevšedné zážitky a nehnusí sa vám blato, v západnej Sumatre si môžete zajazdiť na kravách! Každoročne sa v Batusangkare odohrávajú kravské závody - Pacu Jawi, v ktorých sa lokálni jokeji snažia zabaviť miestnych, ale aj predviesť svoju kravu v čo najlepšom svetle...

Pod pojmom “zabaviť” si ale nepredstavujte žiadnu šaškáreň. Jazdci svoje závody berú vážne a adrenalín z nich vyslovene srší.  Príležitosť však neodoprú ani odvážnym turistom. Pri našej návšteve si to skúsila jedna dievčina a veľmi úspešne sa udržala skoro polovicu trasy.

Krava zrýchli, ak ju uhryznete do chvosta

Samotná jazda prebieha tak, že sa postavíte na drevené postroje, ktoré sú zachytené na dvoch kravách, rukami chytíte chvosty každej z nich a snažíte sa prejsť cez bahennú rovinu čo najrýchlejšie a samozrejme bez pádu. Kravy sú naozaj rýchle a niekedy je priam nemožné ovládať ich smer (preto si to neraz namierili do publika). Ak sa vám ale stále máli a máte v sebe kúsok barbara, krava zrýchli, ak ju uhryznete do chvosta.

Pacu Jawi

 

Pacu Jawi

Pacu Jawi - sviatok aj pre fotografov

Akcia Pacu Jawi nie je sviatkom iba pre lokálnych nadšencov, ale aj pre fotografov. Fotografie z udalosti neraz obsadili priečky v svetových súťažiach, preto ich sem mieri čoraz viac. Samotný akt ale tiež nie je úplne jednoduchý. Najlepší uhol získate vtedy, keď sa postavíte oproti jazdcom, ktorí sa na vás rútia v plnej rýchlosti a vy tým pádom musíte v poslednej chvíli odskočiť. Samozrejme, čím dlhšie vydržíte, tým zaujímavejšie zábery máte.
 
Konkrétne miesto akcie sa obmieňa, domáci vás ale určite budú vedieť nasmerovať. Nezabudnite foťáky a staré oblečenie!