Adventné zájazdy do Európy

Túžili ste niekedy vychutnať si atmosféru Vianoc aj mimo nášho milovaného Slovenska? Krajiny, ktorých hlavné veľkomestá nás lákajú aj počas roka, ponúkajú nádhernú vianočnú atmosféru, ktorá je v každom z nich krásna trošku iným spôsobom. V Londýne načerpáte energiu ušľachtilého starodávneho Anglicka, v Prahe si užijete dokonalú romantiku ako z dávnych vianočných románov a v poľskom Krakowe zase tajuplnú zimnú snehovú pokrývku. Čo poviete, pustíte sa s nami a s CK DAKA do skúmania tajov európskych miest?

Londýn, mesto vianočných zážitkov

Naladení na vianočnú atmosféru začnete vašu cestu na bratislavskom letisku, odkiaľ vás lietadlo pohodlne odvezie až do Londýna. Prvou pamiatkou, ktorú uvidíte, bude jeden z najkrajších a najväčších hradných areálov na svete, ktorý sa nachádza v mestečku Windsor, iba kúsok od Londýna. Budete mať možnosť hrad aj navštíviť, poprechádzať sa po zámockom parku alebo malej tržnici, jednoducho to bude na vás. Druhý deň začnete vianočnými raňajkami a presunom do centra Londýna, kde si pozriete všetky pamätihodnosti oblečené v zimnom šate. Uvidíte nádherné Trafalgárske námestie so sochou generála Nelsona, ktorý poctivo stráži všetkých turistov. Tretí deň budete pokračovať prehliadkou Tower Bridge, Shakespearovho divadla Globe. Dostanete možnosť nahliadnuť do múzea Madamme Taussaud, britského múzea a, samozrejme, pozriete si krásne vianočné trhy, ktoré sú v tejto ročnej dobe plné turistov a ponúknu neopakovateľný zážitok, aký si na Vianoce každý z nás zaslúžime. Ak chcete zistiť viac, pozrite si našu ponuku a zažite krásne vianočné sviatky aj vy!

tower bridge londyn

Praha je mesto Vianoc

Hoci je Praha vzdialená od Bratislavy iba cca 350 kilometrov, nie každý sa môže pochváliť návštevou jej slávnych vianočných trhov, ktoré navštevujú turisti takmer z celého sveta. Predvianočná atmosféra žiari z každého kúska historického centra Prahy a vy máte teraz fantastickú možnosť ju zažiť tiež! Ochutnáte dobroty českej kuchyne, vypočujete si vianočné koncerty a uvidíte české tradície priamo „v akcii“. Pražské vianočné trhy sú celosvetovo známe a patria jednoznačne medzi najkrajšie v Európe. Atmosféra vám bude k dispozícii každý deň od 10:00 do 22:00 a to dokonca až na šiestich námestiach – Staromestské a Havelské námestie, Václavské námestie a Námestie Republiky, Tylovo námestie, Námestie Mieru. Odchod je v skorých ranných hodinách, aby ste sa do Prahy dostali čo najrýchlejšie a bez nutných ranných zápch. Ak túžite vidieť Prahu zabalenú do rúška zimy, poponáhľajte sa a využite jedinečnú akciu cestovnej kancelárie DAKA, ktorá pre vás pripravila tento fantastický zájazd. Deň Vianoc, aký ste ešte nezažili, je na dosah v termínoch 3. – 4. 12!

praha

Tajomné vianočné trhy v Krakowe

Áno, aj Krakow má svoje nádherné vianočné trhy a aj tu nájdete atmosféru Poľsku vlastnú. Tak, ako vo väčšine miest, aj v Krakowe sa vianočné trhy nachádzajú na Hlavnom námestí, ktoré svojou rozlohou ponúka naozaj širokú ponuku stánkov a ľudí. Počas vášho jednodňového výletu uvidíte aj katedrálu sv. Stanislava, exteriér kráľovského zámku a spomínané Hlavné námestie, ktoré je najväčším stredovekým námestím strednej Európy. Na rohu námestia nájdete gotický Mariánsky kostol, ktorý ponúkne majestátny interiér a vyrezávaný drevený oltár priamo od Víta Stossa. Jednoducho, v Krakowe je naozaj čo vidieť. V romantických vianočných stánkoch nakúpite suveníry a chutné jedlo pre celú vašu rodinu a vdýchnete aj krásnu atmosféru časov minulých. Zažite spolu s nami vianočné dobrodružstvo a poďte si vychutnať stredoveký zážitok Krakowa! Jedinečnú ponuku od CK DAKA nájdete v ponuke iba na MoreZliav.sk.

krakow