Poďte do Jordánska navštíviť Petru, na púštne Wadi Rum či turistiku kaňonom

Poďte spoznať Jordánsko a jeho históriu. Exotiku Orientu, púštne Wadi Rum, turistiku kaňonom, more a samozrejme aj legendárnu Petru. To všetko neformálne, podľa možností s čo najviac dobrodružstvom, aby ste spoznali najvýznamnejšie kultúrne a historické pamiatky krajiny. V spoločnosti ľudí rovnakej krvnej skupiny :)

Deň 01

Odlet do hlavného mesta Jordánska, Ammánu.

Prílet do Ammánu, ubytovanie sa , voľný program.

Ammán je podobne ako sýrsky Damask jedným z najstarších miest, staré niekoľko tisíc rokov.Voľná prehliadka mesta. Navštívime Citadelu, Archeologické múzeum, či rímske divadlo. No ale najradšej sa stratíme v malých uličkách tamojšieho tradičného trhu, kde sa predáva všetko od šperkov až po domáce potreby. Budeme nasávať tamojšiu kultúru a ochutnávať všetky kulinárske dobroty.
 
Amman Jordansko

Deň 02

Poldenná prehliadka mesta Amman , voľné túlanie sa mestom, miestne trhoviská

Amman

 

Amman

 

Deň 03

Po raňajkách odchod smer tiesňava Wadi Mujib. Čaká nás viac- hodinový trek korytom rieky.

wadi Mujib

wadi mujib

Následne sa presunieme do Petry, kde sa ubytujeme.

Deň 04

Po raňajkách navštívime svetové divadlo, obrovské unikátne mesto vytesané do čistého skalného povrchu Nabataeans. Vstup do mesta je cez Siq, úzku roklinu dlhšiu ako 1 km, ktorá je lemovaná na oboch stranách stúpajúcimi, 80 m vysokými skalami. Štátna pokladnica je iba prvým z mnohých divov, ktoré tvoria Petru. Ako vstúpite do údolia Petra, budete ohromení prírodnou krásou tohto miesta a vynikajúcimi architektonickými výtvormi.
 
Petra Jordansko