Najlepšie miesta na surfovanie

Obrovské vlny, vietor vo vlasoch a  adrenalín v  krvi – milovníci vodných športov určite vedia, o  čom hovoríme. Jedným z  najatraktívnejších a najpopulárnejších vodných športov je rozhodne surfovanie. Viete však, kde môžete zo surfovania prežiť skutočný adrenalínový zážitok? Čítajte ďalej a  dozviete sa, ktoré svetové miesta sú pre surfovanie tie najlepšie!

Hanalei, Kauai, Havaj

Mestečko Hanalei leží na severnom pobreží ostrova Kauai – jedného z  najmenej rozvinutých a  najkrajších ostrovov havajského reťazca.
 
Ponúka rôzne miestečka na adrenalínové vodné športy s  rôznou intenzitou vĺn. Či už ste v  týchto športoch začiatočník alebo úplný expert, v  Hanalei vždy nájdete to, po čom túžite. Toto mestečko je vhodné najmä pre páry, ktoré si chcú užiť nespútanú krásu prírody. Najvhodnejším obdobím na návštevu tohto miesta je od októbra do marca.
Havaj, Kauai

Taghazout, Maroko

Mestečko Taghazout v  Maroku je surfovou oázou v  strede dlhého, skalnatého pobrežia, ktoré je doslova zaplavené vlnami. Vhodné je najmä pre páry a  skutočných surfových dobrodruhov. Ak ste však v  surfovaní iba začiatočník, nezúfajte! Svoju cestu môžete začať na plážach ako Panoramas alebo Crocodiles. Toto fascinujúce miesto môžete navštíviť kedykoľvek v  roku.
Taghazout, Maroko

Encinitas, Kalifornia

Žiadna oblasť v  USA nie je pre surfovanie stvorená tak ako južná Kalifornia a  žiadne miestne mestečko nie je tak surfové ako Encinitas. Ak chcete zažiť skutočné vlny, navštívte pláž Moonligt, na ktorej sa nachádza množstvo surfistov od začiatočníkov v  jej strede až po pokročilých surfistov na jej severných a južných koncoch.
 
Toto miesto je vhodné pre celú rodinu pretože každý člen si tu nájde niečo, čo ho poteší. Najlepším obdobím na návštevu tohto miesta je jeseň, kedy sú poveternostné podmienky priaznivé a  teploty vody celkom obstojné.
Encinitas, Kalifornia

Bundoran, Írsko

Írsko, ktoré je medzi surfistami známe ako „európska studeno-vodná Indonézia“, by mal navštíviť každý milovník surfu. A  svoju púť by nemal začať nikde inde ako práve v  mestečku Bundoran. Voda je tam síce studená, ale miestne bary a  krčmy sú teplé a  vždy pripravené podávať miestne chutné špeciality.
 
Toto mestečko by však mali navštíviť iba surfisti, ktorým nevadí surfovanie v  zimnej vode a  daždi. Najlepším časom na návštevu mestečka Bundoran je od septembra do novembra, kedy sú už turisti preč a teplota vody je ešte v  celku prijateľná.
Bundoran, Írsko

Florianópolis, Brazília

Brazílske pobrežie je u  surfistov čoraz populárnejšie a  je dokonale pripravené k  tomu, aby sa stalo epicentrom celosvetovej surfovej kultúry. Hlavným mestom pre surfistov v  Brazílii je však nepochybne mestečko Florianópolis.
 
Celkovo sa tam nachádza 42 pláží, ktoré sadnú na chuť každému surfistovi. Pre začiatočníkov je najvhodnejšia pláž Barra Da Lagoa, zatiaľ čo tí pokročilejší by mali zavítať na pláž Joaquina, kde sa občas zvyknú usporadúvať aj profesionálne surfové súťaže. Toto mestečko je najvhodnejšie najmä pre mladých ľudí hľadajúcich dobrodružstvo. Brazília ponúka skvelé počasie po celý rok.
Florianópolis, Brazília
To však ešte ani zďaleka nie je všetko! Medzi ďalšie skvelé miesta, ktoré sú na surfovanie ako stvorené, patria aj Raglan na Novom Zélande, Nosara v  Kostarike, San Sebastián v  Španielsku, Santa Cruz v  Kalifornii, Montauk v  New Yorku, pláž New Smyrna na Floride, La Paloma v  Uruguaji, Muizenberg v Južnej Afrike, Shonan v  Japonsku, Biarritz vo Francúzsku, Byron Bay v  Austrálii či Tofino v Britskej Kolumbii.