7 najkrajších trás sveta na bicyklovanie

Hoci je už leto za nami, milovníci cyklistiky sa svojho koníčka nemusia vôbec vzdávať. Práve naopak, za cyklistickým dobrodružstvom môžu vycestovať niekam do zahraničia. V tomto článku vám ponúkame najlepšie a najznámejšie cyklistické trasy, ktoré prinášajú neuveriteľný zážitok a maximálny adrenalín.

Luchon → Bayonne, Francúzsko

Tour de France prvýkrát prechádzala cez vysokohorský priesmyk v roku 1910. V etape 10, ktorá bola v onom roku najťažšou, prešiel cyklista dráhu dlhú 325 kilometrov začínajúcu v kúpeľnom mestečku Luchon a končiacu v meste Bayonne za 14 hodín. Trasovanie tejto dráhy je jednoduché – sledujte len trasy, ktoré prechádzajú priesmykmi - Peyresourde, Aspin, Tourmalet, a Aubisque.

francuzsko

Gran Fondo Campagnolo, Taliansko

Táto trasa prechádzajúca Dolomitmi okolo mestečka Feltre je poctou Tuliovi Campagnolovi, ktorý vynašiel moderný systém používaný na bicykloch – prehadzovačku. Každý rok v polovici júna sa tu koná hromadná jazda, počas ktorej môžete vystúpiť až do výšky 4 200 m. n. m. a prejsť trasu dlhú 209 km.

taliansko

Land’s End → John O’Groats, Británia

Dĺžka tejto trati závisí len od vášho výberu – môže byť dlhá 1 450 km, no pokojne aj viac. Kvôli vetru však bude lepšie, ak si vyberiete cestu zo severu na juh. Pohodlne sa posaďte na bicykel, pripravte si energiu a dokonca aj počas pokojnej jazdy môžete prekonať zatiaľ najdlhší rekord, ktorý trval 65 dní a bol vytvorený v roku 1885.   

britania

Hanoj → Ho Či Min, Vietnam

Ak sú pre vás kolesá a pláž dobrou kombináciou, vo Vietname si na trase dlhej 1 200 km rozhodne prídete na svoje. Trasa vedie medzi dvomi najväčšími mestami v krajine a prechádza obrovskými piesočnatými pobrežiami. Nie je to však ani zďaleka také jednoduché ako sa zdá – typy ciest sa totiž často značne líšia a počas tejto cesty budete musieť prekonávať mnohé prekážky ako napr. Hain Van Pass, historické miesto rozdelenia Vietnamu na severný a južný.

vietnam

Cape Argus Pick ’n Pay Cycle Tour, Južná Afrika

Trasa Cape Argus dlhá 109 kilometrov možno nie je najdlhšou na svete, avšak so všetkými jej účastníkmi o počte 35 tisíc je zaručene najväčšou. Táto trasa vedie Kapským polostrovom a nachádza sa na nej množstvo nerovných ciest. A aby toho nebolo málo, na trase budete môcť obdivovať niektoré pobrežia či národný park Table Mountain.

juzna afrika

Ruta Austral, Čile

Táto čilská trasa dlhá 1 300 km vedúca prevažne po nespevnenom štrku začína v centre krajiny, pokračuje smerom na juh cez Caleta Yungay ku Villa O'Higgins v severnej Patagónii a zahŕňa aj prevozy trajektom. Počas trasy budete prechádzať skutočne nádhernou krajinou plnou národných parkov, pôvodných lesov či obrovských papradí.

cile

Munda Biddi Trail, Západná Austrália

Táto austrálska cyklotrasa vedie prevažne cez les Jarrah, čo je miestny názov pre les plný eukalyptov. Úsek dlhý 332 km, ktorý vedie od Mundaringu do Collie bol otvorený v júli 2004 a dve ďalšie rozšírenia budú sledovať do Albany. Na tejto dobrodružnej ceste môžete stretnúť domorodcov, klokanov či vačice.

australia

 

Zdroje obrázkov:

http://keyassets.timeincuk.net/inspirewp/live/wp-content/uploads/sites/2/2011/01/1-Peyresourde-hairpin1.jpg

https://coresites-cdn.factorymedia.com/rcuk/wp-content/uploads/2014/06/sportful-gran-fondo-2014-resized.jpg

http://www.hembrow.eu/lejog/002s.jpg

https://c1.staticflickr.com/8/7613/27213172984_3d2a8b64be_z.jpg

http://ride.co.za/wp-content/uploads/2015/03/argus.jpg

http://dittmaradventures.com/images/trips_in_patagonia_images/cycling-bariloche-mascardi.jpg

http://d3lp4xedbqa8a5.cloudfront.net/s3/digital-cougar-assets/AusGeo/2013/09/10/6768/cycling-munda-biddi.jpg